fot. Deceuninck - Quick Step

Choć przy dzisiejszej łatwości lotów i globalizacji praktycznie cały świat jest na wyciągnięcie ręki to wszystkie 18 World Teamów odbywa swoje obozy przygotowawcze… w promieniu 400km. Ciekawą mapę zestawiającą ten fakt zaprezentowano w La Gazzetta dello Sport.

Okolice legendarnego dla kolarstwa Calpe, Majorka, Almeria czy Girona – na szeroko pojętym wschodnim wybrzeżu Hiszpanii można w grudniu spotkać kolarzy wszystkich 18 ekip World Tour, które wybierają od lat właśnie ten kraj na miejsce swoich obozów przygotowawczych. Nie może zatem dziwić, że jest to także bardzo popularna destynacja dla amatorów, którzy mają wówczas okazję spotkać swoich idoli oraz po prostu zmierzyć się z tymi samymi trudnościami co największe gwiazdy światowego kolarstwa.

Oczywiście warto pamiętać, że zespoły nie pojawią się w Hiszpanii jednocześnie, acz szczególnie w okolicach Calpe w pewnym momencie może się roić od worldtourowych zawodników. Oprócz nich trenować tam będą także kolarze z mniejszych ekip – wschodnie wybrzeże Półwyspu Iberyjskiego to w grudniu prawdziwa mekka kolarstwa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments