fot. Jumbo-Visma

Ex-kolarz Tom Dumoulin opowiedział w obszernym wywiadzie dla serwisu NRC o swoich planach na przyszłość. 31-latek marzy o tym, by pewnego dnia znów pracować w kolarstwie, np. jako trener.

Tom Dumoulin nie zamierza na dobre zniknąć ze świata kolarstwa. Pochodzący z Limburgii zawodnik, który w tym roku zakończył karierę zawodową, planuje powrót do sportu, który przyniósł mu tak wiele. W jakiej roli i kiedy jeszcze nie wie. Holender od dawna zmaga się z problemami natury psychicznej – rower miał zawiesić na hak podczas Mistrzostw Świata w w Wollongong, ale nawet do nich nie dotrwał. W Australii pojawił się z rodziną jako widz.

Tak bardzo podobała mi się atmosfera, że ​​pomyślałem – to jest mój świat. Nie skończyłem z tym. W kolarstwie czuję się jak w domu. Wciąż czuję miłość do roweru. Może pewnego dnia zostanę trenerem, konsultantem. Ale przez jakiś czas będę trzymał się z dala od profesjonalnych drużyn

— opowiada Tom Dumoulin.

Holender przez kilka lat walczył z problemami psychologicznymi, dodatkowo nie układało mu się w życiu prywatnym. Tuż po zakończeniu kariery rozstał się ze swoją żoną po 13 latach związku. Teraz 31-latek może z chłodną głową patrzeć w przyszłość.

Tour de France 2020 było naprawdę okropne. Tak bardzo nienawidziłem jazdy na rowerze i tak bardzo nienawidziłem tam być. Prawie przez cały wyścig jeździłem z dużym guzem pod pośladkami, a mimo to mogłem pomóc zespołowi, a sam zająłem siódme miejsce. Byłem siódmy! Naprawdę nie rozumiem, jak to jest możliwe. Ale potem nadszedł najbardziej niefortunny okres mojego życia. Po raz pierwszy w życiu mogę wszystko robić sam. Zaczynam od zupełnie czystej karty i nie mam pojęcia dokąd zmierzam. To dobre uczucie. Biorę rozwód. Zdecydowaliśmy o tym w zeszłym tygodniu. Nie wiem, czy to koniecznie informacja dla prasy, ale rozumiem zainteresowanie tym tematem. Jeszcze jakiś czas temu bym temu zaprzeczał. Zawsze miałem nadzieję, że nie zostanę jednym z tych kolarzy, którzy rozwiedli się po zakończeniu kariery. Ale niestety tak jest

— zakończył rozmowę Tom Dumoulin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments