Fot. Astana/Tim De Waele

33-letni Diego Rosa postanowił zakończyć swoją przygodę z kolarstwem szosowym i ponownie w pełni skupić się na górskiej odmianie tego sportu. Włoch poinformował o tym za pośrednictwem swojego kanału Youtube.

Kolarz EOLO-Kometa do swoich największych sukcesów na szosie może zaliczyć wygraną w Mediolan-Turyn, na etapie Vuelta Ciclista al Pais Vasco czy w klasyfikacji generalnej Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Włoch regularnie meldował się wysoko w wielu ważnych wyścigach – był m.in. 2. i 5. w Il Lombardii czy 10. w Liège – Bastogne – Liège.

Były zawodnik takich ekip jak Astana Pro Team (2015-16), Team Sky (2017-19) czy Team Arkéa Samsic (2020-21) teraz chce w pełni skupić się na kolarstwie górskim. Rower szosowy trafia tym samym w odstawkę.

Wracam do tego, co kocham najbardziej – kolarstwa górskiego. Jednocześnie rozstaję się z szosą z uśmiechem, bardzo podobały mi się moje ostatnie wyścigi, na przykład świetnie się bawiłem podczas ostatniego Giro d’Italia. Nie chciałem zbyt długo odkładać decyzji o zaprzestaniu ścigania na szosie. Straciłem wewnętrzną motywację. Teraz będę doświadczać mojego ukochanego sportu w nieco inny sposób

— opowiedział Diego Rosa.

Film pożegnalny (po włosku):

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Abdrzej
Abdrzej

odwiesić — odwieszać1. «powiesić coś uprzednio zdjętego na innym lub na poprzednim miejscu»
2. «odwołać poprzednią decyzję»
3. «przywrócić komuś prawo do wykonywania czegoś»