fot. Team Sky

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś znaleźli się w składzie Team Sky na Amstel Gold Race. „Kwiato” będzie liderem brytyjskiego zespołu.

Amstel Gold Race to jedna z ostatnich szans Michała Kwiatkowskiego na zwycięstwo w barwach Team Sky, przed zmianą nazwy na Team Ineos. W niedzielę zobaczymy, w jakiej formie jest polski kolarz po kraksie na Itzulia Basque Country. „Kwiato” pojedzie w „Piwnym Wyścigu” już po raz ósmy. Ukończył on 6 wyścigów, w tym czterokrotnie w czołowej piątce. Jego największym sukcesem na trasie klasyku w Limburgii jest oczywiście zwycięstwo w 2015 roku w koszulce mistrza świata.

Ważnym pomocnikiem mistrza Polski będzie Michał Gołaś. Wystartuje on w Amstel Gold Race po raz szósty. Drugim z liderów Team Sky może być Wout Poels. Holender ma za sobą udany początek sezonu. Poels pochodzi z Limburgii, ale nie ma na swoim koncie dobrych wyników w „Piwnym Wyścigu”. Z dobrej strony może pokazać się również inny Holender, Dylan van Baarle.

Na trasę limburskiego klasyku powraca David de la Cruz. Hiszpan do tej pory w Amstel Gold Race jedynie w 2013 roku i nie ukończył tego wyścigu. Skład uzupełniają Diego Rosa i Eddie Dunbar. Wszyscy kolarze Team Sky mają na swoim koncie starty w „Piwnym Wyścigu”.

Skład Team Sky na Amstel Gold Race 2019: Michał Kwiatkowski, David de la Cruz, Eddie Dunbar, Michał Gołaś, Wout Poels, Diego Rosa, Dylan van Baarle.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments