fot. Team Sky

Znamy już skład Team Sky na La Fleche Wallonne. Brytyjski zespół w drugim z wyścigów Tryptyku Ardeńskiego pojedzie w identycznym składzie jak na Amstel Gold Race.

Liderem zespołu rzecz jasna będzie Michał Kwiatkowski. Mistrz Polski dał z siebie wszystko na Amstel Gold Race i do świetnego wyniku zabrakło mu bardzo niewiele. Polak zakończył „Piwny Wyścig” na 11. miejscu. La Fleche Wallonne dla Kwiatkowskiego będzie ostatnią próbą przed niedzielnym Liege-Bastogne-Liege, który jest jego największym celem pierwszej części sezonu. W 2013 roku Polak z Team Sky był trzeci na Mur de Huy za Alejandro Valverde i Danielem Martinem. Rok wcześniej finiszował na 7. pozycji, a w 2017 roku był 5.

Ważnym pomocnikiem Michała Kwiatkowskiego będzie Michał Gołaś. Drugi z Polaków z „Niebiańskich” już po raz 10. stanie na starcie Strzały Walońskiej. W składzie znalazł się także Wout Poels. Holender miał udany początek sezonu, ale po miesięcznej przerwie bardzo słabo zaprezentował się na trasie Amstel Gold Race. W 2016 roku w Strzale Walońskiej zajął 4. miejsce.

Niezły początek sezonu ma za sobą Dylan van Baarle. 26-latek po raz pierwszy pojedzie w drugim z klasyków zaliczanych do Tryptyku Ardeńskiego. Debiutantem będzie także 22-letni Eddie Dunbar.

Skład Team Sky na Fleche Wallonne 2019: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Wout Poels, Eddie Dunbar, David de la Cruz, Diego Rosa, Dylan van Baarle.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments