Foto: RIwal Cycling Team

Duński Riwal Cycling Team oraz luksemburski Leopard Pro Cycling połączą swoje siły by stworzyć najlepszą ekipę kontynentalną na świecie, a następnie ubiegać się o licencję drugiej dywizji. Cele są wysokie i nie ma co się dziwić – oba zespoły to ważni gracze na europejskiej mapie kolarstwa.

Riwal Cycling Team jeszcze 2 lata temu był Pro Teamem, acz pandemia mocno uderzyła w duńską ekipę, która mocno zmniejszyła budżet i nieco usunęła się w cień. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż pracę tam znajdowali bardzo mocni kolarze, których widywaliśmy w niejednym telewizyjnym wyścigu w walce z teoretycznie dużo mocniejszymi rywalami.

Leopard Pro Cycling to z kolei ekipa, która przez długie lata była mocno powiązana z worldtourowym Radioshack – Leopard i co za tym idzie przez długie lata formacja ta uchodziła za istną kuźnię talentów. Przez zespół przewinęli się m.in. Bob Jungels, Mauro Schmid, Jan Hirt, Mattias Skjelmose, Alex Kirsch czy dwaj Polacy – Filip Maciejuk i Szymon Rekita.

Te same cele, te same ambicje, to samo kolarskie DNA. W celu rozwinięcia struktury zespołów Riwal i Leopard postanowiliśmy połączyć siły. To logiczna decyzja. Dania i Luksemburg to kraje z ogromnymi tradycjami kolarskimi, podobieństwa między naszymi krajami są ogromne i liczymy teraz na owocną współpracę

— napisano w komunikacie prasowym.

W składzie połączonej drużyny znalazło się po czterech kolarzy z obu dotychczasowych formacji, a są to Loïc Bettendorff, Mathias Bregnhøj, Colin Heiderscheid, Cedric Pries, Kasper Viber Søgaard, Tim Torn Teutenberg , Emil Vinjebo i Mats Wenzel.

Poprzedni artykułKwintesencja włoskości z domieszką modernizmu – kilka refleksji o trasie Giro d’Italia 2023
Następny artykułZawieszony przez UCI Marc Bracke popełnił samobójstwo
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments