fot. Leopard Pro Cycling / Bettiniphoto

Wyjaśniła się przyszłość dwóch kolarzy, którzy w tym sezonie reprezentowali barwy worldteamowej ekipy Bahrain – Victorious. Kevin Inkelaar w przyszłym roku będzie ścigał się w Leopard Pro Cycling, a Scott Davies nie będzie ścigał się w ogóle.

Dwóch zawodników, w przeszłości uznawanych za duże talenty, opuści po tym sezonie szeregi zespołu Bahrain – Victorious. Pierwszym z nich jest Kevin Inkelaar – Holender w przeszłości dwukrotnie zajmował miejsca w czołowej trójce prestiżowego Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc i był czwarty w Tour Alsace. W ostatnich dwóch latach, spędzonych w ekipie najwyższej dywizji, jego najlepszym wynikiem było dwunaste miejsce na etapie La Route d’Occitanie – La Depeche du Midi. W tym roku zaliczył on jedynie 16 dni wyścigowych – po sezonie 2021 ekipa nie przedłużyła z nim kontraktu.

Holender znalazł dla siebie miejsce w luksemburskiej ekipie Leopard Pro Cycling. Początkowo drużyna miała zakontraktować Barnabasa Peaka, który odszedł z Team BikeExchange, ale ten podpisał umowę z Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux – zespół zatrudnił więc Kevina Inkelaara.

– Bardzo cieszy mnie to, że dołączyłem do Leopard Pro Cycling na sezon 2022. Jestem przekonany, że ta ekipa, z jej profesjonalną strukturą, jest perfekcyjnym miejscem, w którym mogę pracować nad swoim dużym celem: powrotem do najwyższego poziomu. W przyszłym sezonie chcę odnaleźć starego siebie – wtedy moje wyniki z przeszłości powrócą. Wiem, że ponowne dołączenie do World Touru jest możliwe w przypadku dobrego sezonu w barwach Leopard Pro Cycling

– mówił Kevin Inkelaar w komunikacie prasowym nowej ekipy.

Niestety swojej kariery nie będzie kontynuował Scott Davies. Walijczyk dołączył do Bahrain – Victorious w 2020 – wcześniej przez dwa lata reprezentował Team Dimension Data. Kontrakty w najwyższej dywizji zapewniły mu między innymi czołowe lokaty w takich wyścigach, jak Tour Alsace, Giro Ciclistico d’Italia, Ronde de l’Isard, Tour of Croatia, a także liczne mistrzostwa kraju w kategoriach młodzieżowych.

Pod koniec 2020 roku Brytyjczyk doznał kontuzji biodra, która wymagała operacji, a następnie długotrwałej rehabilitacji. W sezonie 2021 Scott Davies wystartował w zaledwie dwóch wyścigach – Bretagne Classic – Ouest-France i w mistrzostwach Wielkiej Brytanii ze startu wspólnego. Żadnego z nich nie ukończył.

– Po wymagających osiemnastu miesiącach z kontuzją, i operacją i rehabilitacją, podjąłem decyzję o wczesnym zakończeniu kariery pod koniec tego roku. Miałem nadzieję, że nie nastąpi to tak szybko, ale jest to koniec podróży, za którą będę dozgonnie wdzięczny

– pisał Scott Davies w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. We wpisie podziękował też wszystkim, którzy w niego wierzyli i dali mu szansę rozwoju, kolegom z ekip, drużynom, przyjaciołom i rodzinie, a także ludziom zaangażowanym w proces rehabilitacji.

Oprócz wspomnianej dwójki, z Bahrain – Victorious odejdzie jeszcze czterech kolarzy – Marcel Sieberg i Eros Capecchi, którzy z dniem 31 grudnia zakończą swoje kariery, a także Marco Haller i Mark Padun. Pierwszy z nich w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy BORA-hansgrohe, natomiast Ukrainiec podpisał niedawno kontrakt z EF Education – Nippo.

Drużynę z Bahrainu zasili sześciu zawodników – Luis Leon Sanchez, Jasha Suetterlin, Alejandro Osorio, Johan Price-Pejtersen, Edoardo Zambanini oraz Filip Maciejuk – mistrz Polski w indywidualnej jeździe na czas orlików, zwycięzca klasyfikacji generalnych Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz L’Etoile d’Or.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments