fot. Tour of Antalya

Kolejna ekipa potwierdziła właśnie, że celuje w otrzymanie licencji drugiej dywizji. Włoski Team Corratec złożył do Międzynarodowej Unii Kolarskiej stosowne dokumenty i czeka na ich rozpatrzenie.

Najpierw Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling, następnie nowo powstająca drużyna Douglasa Rydera – do sieci trafiły już informacje na temat potencjalnych dwóch nowych Pro Teamów. Jak się jednak okazuje na tym wnioski spływające do UCI się nie skończyły, bowiem o drugiej dywizji myślą także zarządzający włoskim Team Corratec. Zespół ten po ledwie roku w gronie ekip kontynentalnych chciałby awansować na wyższy poziom.

Jeśli wszystkie aplikacje okazałyby się być prawdziwymi, a Międzynarodowa Unia Kolarska pozytywnie by je rozpatrzyła to w sezonie 2023 oglądać moglibyśmy 18 World Teamów i aż 22 Pro Teamy. W przypadku drugiej dywizji byłaby to najlepsza sytuacja od 2019 roku, kiedy licencję w takowej posiadało 25 zespołów.

Na ten moment próżno szukać jakichkolwiek informacji transferowych na temat Team Corratec na najbliższy rok. Jedyną pewną rzeczą jest to, że filar tej ekipy w obecnym sezonie, autor aż 7 z 12 zwycięstw dla tej formacji Dušan Rajović opuści włoski zespół, albowiem podpisał już ważny do końca 2024 roku kontrakt z Bahrain – Victorious.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments