Marc Sergeant, były menadżer drużyny Lotto-Soudal, opublikował tweet, w którym krytykuje zachowanie swojego następcy, który zostawia spadającą do drugiej dywizji drużynę i przechodzi do Lang Teamu.

Sergeant, który definitywnie opuścił team Lotto-Soudal w ubiegłym roku opublikował tweet, w którym co prawda nie pada nazwisko Lelangue’a, ale nie ma wątpliwości, że odnosi się on właśnie do niego.

– Wyobraź sobie, że masz piękny statek, który był znakomicie utrzymywany przez dekady i nagle zaczynasz robić w nim dziurę. Potem, w czasie, gdy tonie, kupujesz kolejny fajny statek i opuszczasz ten tonący

– napisał Sergeant i dodał równie sugestywnehashtagi #missionsuccessful oraz #scandalous.

Przypomnijmy, że w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym w czwartek Lelangue powiedział:

– Zdecydowałem, że po czterech latach wypełniłem pewną misję i jestem gotowy podjąć nowe wyzwanie.

Więcej informacji na temat przejścia Lelangue’a do Lang Teamu można przeczytać > TUTAJ

Sezon 2019 był dla drużyny Lotto-Soudal stosunkowo udany, ale kolejne już mniej. W tym roku belgijski skład, w którym ściga się Kamil Małecki zbierał punkty UCI przede wszystkim za sprawą zwycięstw rewelacyjnego młodego sprintera Arnaud De Lie.

Mniej niż trzy tygodnie przed zakończeniem sezonu drużyna znajduje się głęboko w strefie spadkowej i jest bardzo mało prawdopodobne, że utrzyma się w World Tourze. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) będzie bowiem przyznawała licencje WT na kolejne trzy lata, czyli 2023-2025.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments