fot. Carlos Verona / Facebook

Kolarz Movistaru Carlos Verona wystartuje w pierwszych w historii gravelowych mistrzostwach świata, które odbędą się 8 października we Włoszech. Kolarz z Madrytu jest kolejnym szosowcem, który dobrze czuje się na szutrach i ma ochotę  na nich rywalizować. 

Verona startował w tegorocznej hiszpańskiej Vuelcie, a później – po chwili odpoczynku – przesiadł się na rower z barankiem i szerokimi oponami. 18 września wygrał gravelowy wyścig Hutchinson Ranxo de Lleida w Katalonii wchodzący w skład UCI Gravel World Series. Dzięki temu otrzymał możliwość startu w mistrzostwach świata.

– Skończyłem właśnie swój pierwszy gravelowy wyścig w karierze i to ze zwycięstwem! Mówiąc szczerze zupełnie się tego nie spodziewałem. Przed startem mówiłem sobie: o matko, przecież ja nie znam ani trasy, ani podjazdów, ani nie czuję tego klimatu. Ale było to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Po Vuelcie forma jest tam, gdzie być powinna

– mówił po wyścigu Carlos Verona.

Video z jego startu w tej imprezie można obejrzeć poniżej.

29-letni Hiszpan nie będzie jedynym reprezentantem Movistaru w gravelowych mistrzostwach świata. Oprócz niego barwy tej drużyny będzie reprezentowała Barbara Guarischi, który jest mistrzynią Włoch w kolarstwie gravelowym, oraz Brytyjka Hayley Simmonds, która wchodzi w skład teamu e-kolarstwa.

Trasa mistrzostw świata będzie prowadziła z Vicenzy do Cittadelli w regionie Wenecja Euganejska położonym w północno-wschodnich Włoszech. Kolarze będą mieli do przejechania dystans 194 kilometrów po mieszanej nawierzchni.

Poprzedni artykułByły szef drużyny Lotto-Soudal krytykuje odejście Johna Lelangue’a do Lang Teamu
Następny artykułBinche-Chimay-Binche ostatnim startem Remco Evenepoela w tym sezonie
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments