fot. Deceuninck - Quick Step

12 lat, czyli całą swoją worldtourową karierę Zdeněk Štybar spędził w zespole kierowanym przez Patricka Lefevere’a. Doświadczony Czech na stare lata po raz pierwszy w poważnej karierze zmieni barwy klubowe i zamieni Quick-Step Alpha Vinyl Team na Team BikeExchange – Jayco.

Wprawne oko zauważy, że w pierwszym akapicie pozwoliłem sobie na lekkie oszustwo, albowiem Czech jeden transfer w seniorskiej karierze zaliczył. W latach 2006-10 Zdeněk Štybar reprezentował kontynentalną ekipę ścigającą się także na przełajach, belgijskie Telenet – Fidea i dopiero stamtąd na trafił do poważnego kolarstwa szosowego, czyli worldtourowej formacji znanej wówczas pod nazwą Quickstep Cycling Team.

Zwycięzca takich wyścigów jak Eneco Tour, E3 BinckBank Classic, Omloop Het Nieuwsblad czy Strade Bianche, triumfator etapowy z Tour de France, Vuelta a España, Tour de Pologne i wielu innych po 12 latach spędzonych w jednym zespole przeniesie się do australijskiej drużyny Team BikeExchange – Jayco, z którą podpisał roczny kontrakt. Niespełna 37-letni kolarz jest 28. zawodnikiem ogłoszonym przez tę ekipę na sezon 2023.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments