INEOS Grenadiers

Ekipa Tadeja Pogačara i Rafała Majki podpisała trzyletni kontrakt z Brytyjczykiem, który przenosi się z INEOS Grenadiers.

To zdecydowanie jeden z „najgorętszych” transferów tego sezonu. 30- letni Adam Yates po dwóch latach w INEOS Grenadiers przenosi się do UAE Team Emirates.

Adam Yates ma w swoim palmares osiemnaście zwycięstw. Warto wspomnieć o takich jak etapy i „generalka” Volta Ciclista a Catalunya, klasyfikacja generalna UAE Tour czy triumf w Clasica Ciclista San Sebastian.

Brytyjczyk to świetny góral, który dwa razy plasował się na czwartym miejscu w Wielkich Tourach. Było to podczas Tour de France i La Vuelta ciclista a España.

Jestem bardzo podekscytowany, że będę częścią UAE Team Emirates. Przez lata widziałem rozwój tego zespołu i nie musiałem się długo zastanawiać nad podpisaniem kontraktu. Czuję, że wkraczam na swój najlepszy pułap jako zawodnik i liczę, że zespół pomoże mi w osiągnięciu jak najlepszych wyników

– powiedział Adam Yates po podpisaniu umowy.

Bardzo przychylnie wypowiada się na temat nowego zawodnika dyrektor ekipy Mauro Gianetti:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Adam przechodzi pod nasze skrzydła. Jego zdolność do wygrywania i osiągania wielkich wyników jest imponująca. Wiemy, że będzie doskonale pasował do naszego zespołu, który chcemy konsekwentnie wzmacniać.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz

Rafał osuwa się coraz niżej w hierarchii zespołu. Szkoda!