fot. Pauwels Sauzen – Bingoal

Powoli zbliżamy się do sezonu przełajowego, a zatem ekipy skupiające się właśnie na tej specjalizacji zaczynają o sobie przypominać. Już we wrześniu przyszłość swojej gwiazdy ogłosiła ekipa Pauwels Sauzen – Bingoal – Eli Iserbyt zostanie z nimi na kolejne 4 lata.

24-letni Belg to jedna z gwiazd światowego kolarstwa przełajowego. W swojej karierze (idąc za licznikiem serwisu Procyclingstats) odniósł już 84 zwycięstwa, z czego 31 jako zawodnik elity. 10 z nich to sukcesy odniesione w Pucharach Świata, a zatem chyba nikogo nie trzeba przekonywać do klasy tego kolarza – obecnego nr 1 światowego rankingu.

Eli Iserbyt w Pauwels Sauzen – Bingoal jest od połowy 2016 roku i jeśli tylko nie dojdzie do jakiś dziwnych zdarzeń to za kilka sezonów minie mu tam dziesięciolecie. Umowa podpisana aż do końca 2026 roku to z pewnością gwarancja spokojnego zatrudnienia, a dla ekipy praktycznie gwarancja posiadania kolarza ze ścisłej światowej czołówki.

Zostaję, ponieważ jestem kimś, kto szuka ciągłości. Dobrze się czuję w Pauwels Sauzen – Bingoal. To bardzo dobre środowisko, w którym otrzymuję doskonałe wsparcie. Czuję się tu również jak w domu – podobnie jak zespół skupiam się głównie na przełajach i nie dążę do kariery na szosie. Nie zapomnę, jak trafiłem do tego zespołu – Jurgen dał mi szanse jako młodemu talentowi. Zainwestował we mnie. W tym czasie był jednym z niewielu menedżerów, którzy naprawdę we mnie wierzyli. Cieszę się, że w ostatnich sezonach mogłem mu wiele dać. Razem przenieśliśmy się na wyższy poziom. To przedłużenie kontraktu jest miłą nagrodą za pracę z ostatnich kilku lat

— powiedział po prolongowaniu swojego kontraktu Eli Iserbyt.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments