fot. Quick-Step Alpha Vinyl

Nieco ponad 60km do mety, spokojna, wręcz senna atmosfera w peletonie i wyczekiwanie na finisz – w takim momencie nie powinno wydarzyć się nic, ale niestety jedno podcięcie koła, upadek na asfalt i Julian Alaphilippe zmuszony został do opuszczenia 77. edycji La Vuelta ciclista a España.

Zapewne przyjdzie nam nieco poczekać na dokładniejszy raport medyczny dotyczący obecnego mistrza świata, ale pierwsze ujęcia kamery pokazywały jedno – Francuz mocno trzymał się za okolice barku, jego ręka przez zabraniem na noszach do karetki została usztywniona, a zatem sporo zapowiada, że Julian Alaphilippe mógł doznać złamania obojczyka.

To ogromny pech nie tylko dla samego mistrza świata, ale i dla jadącego w koszulce lidera La Vuelta ciclista a España Remco Evenepoela. Francuz był jednym z najważniejszych pomocników młodego Belga, a zatem Quick-Step Alpha Vinyl Team mocno może odczuć jego brak w wyścigu. Wszystko wygląda także na to, że Julian Alaphilippe ominie również zaczynające się za niespełna 3 tygodnie Mistrzostwa Świata i po jego dwóch zwycięstwach z rzędu w tym roku tęczowa koszulka trafi do innego zawodnika.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments