fot. Team DSM

Lorena Wiebes (Team DSM) wygrywając drugi etap Simac Ladies Tour zapewniła sobie 20. triumf w sezonie!

Drugi etap holenderskiego wyścigu rozgrywał się na rundach wokół Ede i liczył ponad 117 kilometrów. Na płaskiej trasie usytuowano dwa lotne finisze.

Po 13 kilometrach ścigania na akcję zdecydowały się Georgia Baker (Team BikeExchange – Jayco), Lieke Nooijen (Parkhotel Valkenburg) i Senne Knaven (AG Insurance – NXTG Team). Do tej trójki próbowała dołączyć Clara Lundmark (GT Krush Tunap Pro Cycling).

Trzy bonusowe sekundy na pierwszej lotnej premii zdobyła Nooijen, dwie Knaven, a jedną Baker. Mimo ogromnych ambicji Lundmark nie zdołała ostatecznie dojechać do prowadzącej trójki.

W połowie dystansu ucieczka miała 100 sekund przewagi. Peleton z kilometra na kilometr niwelował straty i zbliżał się do prowadzącej trójki. Na drugiej lotnej premii kolejność była taka sama jak na pierwszej.

Po tej premii na atak zdecydowała się Baker, a na jej kole utrzymała się tylko Nooijen. 34 kilometry przed metą z peletonu skontrowała Anneke Dijkstra (GT Krush Tunap Pro Cycling). Natomiast sześć kilometrów dalej Baker zostawiła rywalkę i samotnie pognała w stronę mety.

Pozostałe zawodniczki zostały doścignięte przez peleton, który tracił do Australijki prawie minutę na 20 kilometrów przed metą. Jednak duża grupa przyspieszyła i dogoniła ją pięć kilometrów dalej.

Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie zadecydował sprint z peletonu. Po raz kolejny szans rywalkom nie dała Lorena Wiebes (Team DSM). Druga była Laura Tomasi (UAE Team ADQ), a trzecia Lonneke Uneken (Team SD Worx).

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments