fot. Jumbo-Visma

Zwycięzca Giro d’Italia z 2017 roku postanowił zakończyć karierę kolarską ze skutkiem natychmiastowym.

Tom Dumoulin poinformował, że jednak nie dokończy sezonu 2022 i przedwcześnie zakończy swoją kolarską karierę:

Jakieś dwa miesiące temu poinformowałem, że zamierzam w tym sezonie odstawić rower. Chciałem wystartować w mistrzostwach świata w Australii i powalczyć o medal w jeździe indywidualnej na czas. Miałem nadzieję, że przygotowania będą przebiegać podobnie jak do igrzysk olimpijskich w Tokio. Niestety nie ułożyło się to po mojej myśli.

Moje nogi nie pracują jak dawniej, a treningi nie przynoszą zamierzonych korzyści. Nie jestem tym samym zawodnikiem, jakim byłem przed wypadkiem we wrześniu ubiegłego roku. Mimo, że nie zakończę kariery jak chciałem, to mogę na nią patrzeć z dumą. Jeździłem z pasją i czerpałem z tego wielką przyjemność. Dziękuję wszystkim, którzy byli przy mnie w tych latach.

„Motyl z Maastricht” wygrywał w swojej karierze 22 razy. Oprócz Giro d’Italia warto przede wszystkim wspomnieć o złotym medalu mistrzostw świata w jeździe na czas, etapach na wszystkich wielkich tourach i srebrnym medalu igrzysk olimpijskich.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bambo
Bambo

Wielka szkoda bo jest-byl swietnym charakternym kolarzem. Niestety za bardzo psyche mieszala sie z mozliwosciami ciala i kolarz wypalil sie.

Grzegorz
Grzegorz

Pamiętny etap kiedy na zjeździe że Stelvio musiał pośpiesznie udać się do rowu, a mimo to obronił różową koszulkę. TO był heroizm!