grossschartner sanchez tour de france 2022
ASO / Tour de France

Felix Grossschartner zostanie kolarzem UAE Team Emirates. Austriak podpisał kontrakt obowiązujący do końca 2024 roku.

Do tej pory 28-latek był zawodnikiem BORA-hansgrohe, do której w 2018 roku przeszedł z polskiego CCC Sprandi Polkowice. Jako zawodnik niemieckiego zespołu wielokrotnie pokazywał się z dobrej strony podczas wyścigów tygodniowych – wygrywał Tour of Turkey i zajmował miejsca w czołowej „10” m.in. Paryż-Nicea, Tour de Romandie i Tour de Suisse. Jego najlepszym wynikiem w wielkim tourze jest 9. miejsce w Vuelta a Espana 2020.

Felix to bardzo utalentowany zawodnik i bardzo cieszymy się, mogąc powitać go w zespole. Jesteśmy pewni, że wniesie do zespołu wiele jakości, pracując na rzecz liderów, kiedy będzie taka potrzeba. Rzecz jasna dostanie również kilka szans dla siebie. Dobrze jest mieć go na pokładzie

– mówił o jego pozyskaniu Mauro Gianetti – CEO zespołu.

Grossschartner jest już drugim dużym wzmocnieniem zespołu, w którym jeździ Rafał Majka. Dzień wcześniej UAE Team Emirates ogłosiło bowiem transfer Tima Wellensa. Można się jednak spodziewać, że nie jest to koniec wzmocnień. Choćby pamiętając o tegorocznym Tour de France, które pokazało, że choć skład arabskiej ekipy już teraz prezentuje się na papierze bardzo dobrze, to Tadej Pogacar wciąż potrzebuje więcej dobrych pomocników, by w kolejnej edycji Wielkiej Pętli stawić czoła kolarzom Jumbo-Visma z Jonasem Vingegaardem na czele.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments