fot. UAE Team Emirates

UAE Team Emirates w ostatnich dniach odnowiło swoje umowy z aż 9 zawodników. Nie o wszystkich dane nam było dotychczas napisać, więc warto podkreślić, że z zespołem z Zjednoczonych Emiratów na dłużej pozostają na dłużej także Matteo Trentin, Rui i Ivo Oliveira oraz Vegard Stake Laengen.

Jak już informowaliśmy w UAE Team Emirates prolongowano kontrakty Rafała Majki, Brandona McNulty’iego, Mikkela Bjerga i Diego Ulissiego, a umowę ważną aż do końca 2028 roku (czyli najdłuższą na świecie) otrzymał Juan Ayuso. Na tym się jednak nie skończyło, a na dłużej w tej ekipie zostają także Matteo Trentin, Rui i Ivo Oliveira oraz Vegard Stake Laengen. Wszyscy podpisali roczne umowy.

Zdecydowanie najbardziej znanym z tej czwórki jest rudowłosy Włoch. Matteo Trentin ma w swoim dorobku etapy wszystkich wielkich tourów – trzykrotnie triumfował podczas Tour de France, aż 4 razy w trakcie Vuelta a España i „tylko” raz przed własną publicznością w Giro d’Italia. 33-latek w sumie odniósł przez wszystkie lata swojej kariery 27 zawodowych zwycięstw, a wśród nich ważne z pewnością jest także mistrzostwo Europy z 2018 roku.

Rolę pociągowych w UAE Team Emirates pełnią z kolei bliźniacy Rui i Ivo Oliveira. 25-letni Portugalczycy wiodą raczej ciche kariery, ale zaufanie ze strony tej ekipy jasno pokazuje, że ze swoich zadań wywiązują się należycie. Dokładnie to samo można powiedzieć o dużo bardziej doświadczonym zawodniku, jakim jest Vegard Stake Laengen. 33-letni Norweg świetnie potrafi odnaleźć się u boku największych gwiazd, a jego praca wydatnie przyczyniała się do sukcesów m.in. Tadeja Pogačara w obu wygranych przez Słoweńca Tour de France.

Poprzedni artykułIgrzyska Wspólnoty Narodów 2022: Aaron Gate pokonuje słynniejszych rywali
Następny artykułMistrzostwa Europy 2022: Poznaliśmy listy zgłoszeń – szeroki skład reprezentacji Polski
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments