fot. UAE Emirates Team twitter

Ekipa UAE Team Emirates poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Juanem Ayuso. Młody Hiszpan podpisał nową umowę, która będzie obowiązywała do końca 2028 roku. Na obecną chwilę jest to najdłuższy kontrakt w zawodowym kolarstwie.

Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie – Juan Ayuso – przedłużył kontrakt z ekipą UAE Team Emirates do 2028 roku. Triumfator Giro Ciclistico d’Italia 2021 dołączył do bliskowschodniej formacji w czerwcu ubiegłego roku i od tego czasu notował znakomite rezultaty.

W barwach UAE Team Emirates meldował się w czołówkach takich wyścigów, jak: Volta Ciclista a Catalunya, Tour de Romandie czy Trofeo Laigueglia, a także odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo – w rozegranym niedawno Circuito de Getxo. Hiszpan niejednokrotnie zdołał potwierdzić swój talent, co zaowocowało przedłużeniem kontraktu. Wedle nowej umowy, Juan Ayuso pozostanie kolarzem UAE Team Emirates do końca 2028 – jest to najdłuższy kontrakt w zawodowym peletonie.

Jak dotąd, miano to dzierżyli: Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), Tom Pidcock i Filippo Ganna (INEOS Grenadiers), których umowy z obecnymi pracodawcami obowiązują przez 5 najbliższych sezonów.

19-letni Juan Ayuso jest kolejnym kolarzem UAE Team Emirates, który pozostanie w ekipie na kolejne lata. Niedawno drużyna poinformowała o przedłużeniu kontraktów z takimi kolarzami, jak: Rafał Majka, Diego Ulissi, Mikkel Bjerg, Brandon McNulty (2024), Ivo Oliveira, Rui Oliveira, Matteo Trentin i Vegrad Stake Laengen (2023).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments