fot. Sazka Tour

Alexis Guerin (Team Vorarlberg) triumfował na ostatnim, górzystym etapie czeskiego wyścigu Sazka Tour. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Lorenzo Rota (Intermarche – Wanty Gobert – Materiaux). 

Finałowy etap Sazka Tour został rozegrany w górzystym terenie, na 180-kilometrowej trasie. Niedługo po starcie w Sumperku, peleton pokonał 5 kategoryzowanych podjazdy: Bratrušovský kopec, Přemyslovské sedlo, Černohorské sedlo, Vidly i Lyra. W końcowej części etapu, zawodnicy ścigali się na dynamicznej, pagórkowatej rundzie w centrum Sternberku, którą przejeżdżali czterokrotnie.

Po pokonaniu pierwszych terenowych przeszkód, od peletonu oderwała się 13-osobowa grupa, w której znaleźli się: Ide Schelling (BORA-hansgrohe), Tsgabu Grmay, Tanel Kangert (Team BikeExchange – Jayco), Mathijs Paasschens, Kenny Molly (Bingoal Pauwels Sauces WB), Michael Kukrle (Elkov-Kasper), Daniel Turek, Jack Burke (Team Felbermayr – Simplon Wels), Alexis Guerin (Team Vorarlberg), Tim van Dijke (Jumbo-Visma Development Team), Lorenzo Milesi (Development Team DSM), Alexander Tarlton (Team Lotto – Kern Haus) oraz Karel Camrda (ATT Investments).

Początkowo ucieczka była trzymana przez peleton na krótkiej, minutowej smyczy, jednak z czasem jej przewaga zaczęła się zwiększać i po pokonaniu największych podjazdów, gdzie punkty do klasyfikacji górskiej zbierał Tim van Dijke, wynosiła trzy minuty. Na ponad 40 kilometrów do mety, z odjazdu zaatakowali Alexis Guerin i Michael Kukrle. Dwójka powiększała przewagę nad dzielącą się grupą pościgową, w której zostali już tylko Ide Schelling, Tsgabu Grmay, Mathijs Paasschens, Jack Burke, Lorenzo Milesi i Alexander Tarlton.

W końcówce pościg został zlikwidowany przez faworytów klasyfikacji generalnej, którzy na ostatnich rundach w Sternberku nie stronili od ataków. Losy zwycięstwa zdołali jednak między sobą rozstrzygnąć Alexis Guerin i Michael Kukrle. Sięgnął po nie Francuz z Team Vorarlberg, który lepiej poradził sobie na krótkim podjeździe w Sternberku. Podium uzupełnił lider wyścigu – Lorenzo Rota (Intermarche – Wanty Gobert – Materiaux). Włoch przypieczętował tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wyniki czwartego etapu Sazka Tour 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments