fot. Team BikeExchange – Jayco

Powoli wydawało się, że 29-letni Brytyjczyk będzie jednym z najbardziej łakomych kąsków na rynku transferowym, ale jednak Simon Yates zdecydował się na odnowienie kontraktu z Team BikeExchange – Jayco. Zwycięzca La Vuelta ciclista a España 2018 popisał 2-letnią umowę.

Australijska formacja nie może być pewna utrzymania się na poziomie World Tour, a w ostatnich dniach dość dużym echem obiło się po sieci, że odejść z niej chce Michael Matthews. Tym samym wydaje się, że przed Team BikeExchange – Jayco trudne czasy, ale ich największa gwiazda, Simon Yates, nie ma zamiaru zmieniać swoich barw. Jeden z brytyjskich bliźniaków ściga się dla tej drużyny od początku swojej kariery w 2014 roku.

Przez ten czas 29-latek odniósł cały szereg sukcesów. Najważniejszym z pewnością jest wygrana klasyfikacja generalna La Vuelta ciclista a España z 2018 roku, ale w dorobku ma także 6 etapów Giro d’Italia, po dwa Tour de France i hiszpańskiej trzytygodniówki czy końcowe zestawienia takich imprez jak Tirreno-Adriatico oraz Tour of the Alps.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments