fot. Intermarche-Wanty Gobert

1 stycznia 2023 roku ruszy projekt rozwojowej grupy ekipy Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux. Dyrektorem drużyny zostanie Kévin Van Melsen, obecny zawodnik belgijskiej formacji, który jesienią bieżącego roku zakończy swoją sportową karierę. 

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami drużyna ma ścigać się na poziomie kontynentalnym oraz zrzeszać ma około 15 młodych zawodników. Na ten moment struktura Continuum Sports Belgium składa się z drużyny: World Tourowej – Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux oraz przełajowej – UCI Cyclo Cross Team Tormans.

Jesteśmy wrażliwi na rozwój młodych kolarzy, nie zapominam, że nasza drużyna, kiedy ją przejąłem w 2001 roku, była tylko lokalnym klubem amatorskim. Nasza struktura ewoluowała, ale nasze pierwotne DNA nie zniknęło. Już jesienią zeszłego roku przekazaliśmy 15 000 euro na wsparcie klubów w Walonii, chcemy kontynuować to w przyszłości. Cieszę się z silnego wsparcia naszych partnerów technicznych, którzy towarzyszą nam w tym projekcie. Jestem szczęśliwy, że Kévin zgodził się objąć rolę dyrektora sportowego. Był historyczną częścią naszej drużyny na każdym sportowym szczeblu. Nasz kapitan zawsze zwracał uwagę na potrzeby młodych kolarzy, więc jestem przekonany, że będzie idealnym trenerem, który pomoże im w rozwoju.

– mówi Jean-François Bourlart (CEO Continuum Sports Belgium)

Nowa ekipa ma zrzeszać głównie zawodników z rejonu Walonii, w Belgii, lecz nie zamyka się również na pozyskiwanie międzynarodowych talentów.

Jestem bardzo szczęśliwy i zaszczycony, że mogę być częścią tego projektu. Po dwunastoletniej karierze zawodowego kolarza mogę przekazać swoje doświadczenie młodszym, co będzie dla mnie wspaniałym przeżyciem. Jesteśmy zdeterminowani, aby wydobyć to, co najlepsze z naszych przyszłych zawodników, dając im możliwość jazdy na najlepszym możliwym sprzęcie i oferując każdemu z nich idealne plany treningowe i startowe. Chcemy przygotowywać naszych kolarzy do zrobienia kolejnego kroku w karierze, mając nadzieję, że na dłuższą metę staną się częścią ekip z najwyższego szczebla.
– mówi przyszły dyrektor Kévin Van Melsen
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments