fot. Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux

Kończący właśnie swoje kariery w barwach Intermarché – Wanty – Gobert 35-letni Kévin Van Melsen i jego rówieśnik Dimitri Claeys oraz nie ścigający się już od dwóch dekad Lorenzo Lapage zostali nowymi dyrektorami sportowymi belgijskiej ekipy. Jednocześnie zapowiedziano odejście legendy tego zespołu, pracującego od 50 lat w różnych ekipach na stanowisku dyrektora sportowego Hilaire Van der Schuerena.

Kévin Van Melsen to kolarz, o którym pisałem już nie raz – wszystko za sprawą tego jak wielki wkład w istnienie Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux miał ten 35-letni zawodnik. Belg był związany z zespołem od początku jego istnienia w 2009 roku i przeszedł z nim przez licencję kontynentalną, poprzez proconti aż do World Touru. Kévin Van Melsen niedawno zakończył karierę kolarza, ale będzie kontynuował swoją przygodę z tym sportem jako dyrektor sportowy.

Na taki sam ruch zdecydował się jego rodak i rówieśnik – Dimitri Claeys. Drugi z Belgów jako kolarz wędrował przez różne ekipy, m.in. Team NetApp, Cofidis, Team Qhubeka czy dwukrotnie przez formacje wspierane przez Wanty. To właśnie w barwach Intermarché zakończył w tym roku karierę. Sztab szkoleniowy belgijskiej drużyny wzmocnili także 56-letni Lorenzo Lapage jako dyrektor sportowy i 32-letni Christophe Premont jako trener.

Drugim dużym wydarzeniem w sztabie tej ekipy jest zapowiedziane odejście Hilaire Van der Schuerena. 74-letni Belg to jeden z najdłużej, jeśli nie najdłużej pracujący dyrektor sportowy w zawodowym kolarstwie. Ten nigdy nie był bowiem czynnym zawodnikiem, a za młodu zaczął swoją pracę i niedawno „stuknęło” mu 50-lecie na stanowisku. Przyszły rok będzie ostatnim za kierownicą dla sympatycznego Hilaire.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments