Le Tour

Jedna z większych gwiazd sezonu 2019, Mike Teunissen, poszuka dawnej formy w nowych barwach. Holender zamienia Jumbo-Visma na Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux, gdzie podpisał 2-letni kontrakt.

Być może niektórzy zapomnieli już nieco o takim kolarzu jak Mike Teunissen, zatem warto przypomnieć jego dorobek. Pominąwszy fantastyczny sezon 2019 nie był on wielki – jedyną jego wygraną poza tym rokiem w karierze pozostaje etap Tour de l’Ain z 2015 roku, a dużymi sukcesami były m.in. 2. miejsce w Dwars door Vlaanderen czy 2. lokata w Prudential RideLondon.

Dla Holendra, który z 2-letnią przerwą w latach 2017-18 całą karierę był związany z Jumbo-Visma, kluczowym sezonem był jednak rzeczony rok 2019. Wówczas odniósł aż 5 zawodowych zwycięstw z etapem Tour de France na czele. Poza tym wygrał klasyfikacje generalne 4 Dni Dunkierki i ZLM Tour, a w tym pierwszym zgarnął także 2 odcinki. Bywał wysoko także w innych imprezach – na 6. miejscu zakończył BinckBank Tour, a 7. pozycja w Paryż-Roubaix okazała się być jego najlepszym występem w Piekle Północy.

Teraz, w barwach Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux, 29-latek poszuka dawnego siebie. O tym, że drzemie w nim nadal spory potencjał przypomniał m.in. podczas swojego aktualnego występu w Tour de Pologne – pierwszy etap zakończył na 4. miejscu rozprowadzając po wygraną Olava Kooija, w Przemyślu zaś pięknie zaatakował od podnóża finałowej wspinaczki wprawiając w osłupienie rywali. Kto wie, może w nowej ekipie któryś z takich ataków zakończy się dla Mike’a Teunissena wygraną?

Poprzedni artykułW52 / FC Porto ostatecznie zawieszone przez UCI
Następny artykułTour de Pologne 2022: Pascal Ackermann wygrywa w cieniu kraksy lidera, Stanisław Aniołkowski 9.
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments