fot. Tour De Taiwan

Bahrain – Victorious ma sponsora sprzętowego w postaci Meridy mocno powiązanego z Tajwanem, który potrafi wymóc posiadanie przez ekipę w składzie jednego kolarza z tegoż kraju. Przez lata był to Chun Kai Feng, którego teraz zastąpi dużo młodszy były zawodnik CCC Development Team – Sergio Tu.

2015-16 w Lampre-Merida, potem od 2017 roku Bahrain Merida znane dziś jako Bahrain – Victorious – Chun Kai Feng przez wiele lat utrzymywał się na poziomie World Tour mimo braku argumentów sportowych ku temu. Ostatnie sezony kolarz z Tajwanu był jednak traktowany przez zespół niezbyt poważnie – w 2020 roku zaliczył 13 dni wyścigowych, w tym część w barwach swojej kadry, a w koszulce Bahrainu ukończył tylko jedną imprezę. Rok później tych dni było 5, w tym ponownie 13, zatem trzeba przyznać, że to był bardzo iluzoryczny kontrakt z ekipą Bahrainu.

Sponsor jednak płaci, więc teraz pracę marzeń otrzymał Sergio Tu. Wielką potwarzą dla każdego sportowca byłoby nazwanie go maskotką, niemniej w pełni zrozumiałe mogą być takie komentarze w stronę zawodnika z Tajwanu – kolejno Team Giant Scatto (2016-17), Development Team Sunweb (2018), CCC Development Team (2019), Equipo Kern Pharma (2020) czy obecnie Cycling Team Friuli ASD (2022) zatrudniały go ze względu na pochodzenie, nie zaś wartość sportową i tak samo stało się w przypadku Bahrain – Victorious, z którym podpisał 2-letni kontrakt. Cóż, bywa i tak, choć obecne na grafice poniżej 45. miejsce w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego wygląda komicznie w kontekście sukcesu dającego angaż w World Tourze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments