Plotek na temat drużyny Jérôme’a Pineau słuchamy od dawna, były już nie raz dementowane, ale zawsze wracają ze zdwojoną siłą. Francuski serwis Ouest France poinformował, że to już pewne – B&B Hotels – KTM będzie miało nowego sponsora, budżet na poziomie 15 milionów euro rocznie, a wśród zatrudnionych znajdzie się m.in. Mark Cavendish, Cees Bol czy Nick Schultz. Konferencja prasowa ekipy z ogłoszeniem tych nowości zaplanowana jest na 26 października.

B&B Hotels – KTM to francuska ekipa drugiej dywizji, którą od lat możemy oglądać na starcie największych imprez świata z Tour de France na czele. Przez pierwsze lata istnienia twarzą ekipy był Bryan Coquard, nadal jest nią Pierre Rolland, ale ogólnie mówimy tu o zespole, który nie miał nigdy topowych ambicji, a przynajmniej skład ich nie zdradzał. Teraz ma się to zmienić.

Ekipa ma przede wszystkim postawić na to, by rekord Eddy’iego Merckxa w liczbie wygranych etapów Wielkiej Pętli to właśnie w barwach B&B pobił Mark Cavendish. Brytyjczyk rok temu wyrównał osiągnięcie Kanibala, ale Quick-Step nie zabrał go w tym roku na Tour de France niejako nie dając nawet szansy na zostanie samodzielnym liderem tej statystyki.

Po ogłoszeniu, że w ekipie Patricka Lefevere’a nie znajdzie się już miejsce dla Brytyjczyka 37-latek zaczął szukać nowej ekipy. Dużo się mówi, że zwrócił się o pomoc do SEG Cycling, które przyczyniło się do zawarcia umowy między nim a B&B Hotels-KTM. Holenderska agencja reprezentuje także m.in. Ceesa Bola (Team DSM) i Nicka Schultza (Team BikeExchange-Jayco), którzy również są łączeniu z francuskim zespołem.

Teraz zostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie wszystkich plotek. Jeśli do niego dojdzie do w drugiej dywizji pojawi się kolejny duży gracz.

Poprzedni artykułSzymon Pomian: „Mam nadzieję, że cały czas będę robił progres”
Następny artykułSponsor płaci, sponsor wymaga – zmiana na stanowisku Tajwańczyka w Bahrainie
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments