fot. Getty Images

Plotek na temat drużyny Jérôme’a Pineau słuchamy od dawna, były już nie raz dementowane, ale zawsze wracają ze zdwojoną siłą. Francuski serwis Ouest France poinformował, że to już pewne – B&B Hotels – KTM będzie miało nowego sponsora, budżet na poziomie 15 milionów euro rocznie, a wśród zatrudnionych znajdzie się m.in. Mark Cavendish, Cees Bol czy Nick Schultz. Konferencja prasowa ekipy z ogłoszeniem tych nowości zaplanowana jest na 26 października.

B&B Hotels – KTM to francuska ekipa drugiej dywizji, którą od lat możemy oglądać na starcie największych imprez świata z Tour de France na czele. Przez pierwsze lata istnienia twarzą ekipy był Bryan Coquard, nadal jest nią Pierre Rolland, ale ogólnie mówimy tu o zespole, który nie miał nigdy topowych ambicji, a przynajmniej skład ich nie zdradzał. Teraz ma się to zmienić.

Ekipa ma przede wszystkim postawić na to, by rekord Eddy’iego Merckxa w liczbie wygranych etapów Wielkiej Pętli to właśnie w barwach B&B pobił Mark Cavendish. Brytyjczyk rok temu wyrównał osiągnięcie Kanibala, ale Quick-Step nie zabrał go w tym roku na Tour de France niejako nie dając nawet szansy na zostanie samodzielnym liderem tej statystyki.

Po ogłoszeniu, że w ekipie Patricka Lefevere’a nie znajdzie się już miejsce dla Brytyjczyka 37-latek zaczął szukać nowej ekipy. Dużo się mówi, że zwrócił się o pomoc do SEG Cycling, które przyczyniło się do zawarcia umowy między nim a B&B Hotels-KTM. Holenderska agencja reprezentuje także m.in. Ceesa Bola (Team DSM) i Nicka Schultza (Team BikeExchange-Jayco), którzy również są łączeniu z francuskim zespołem.

Teraz zostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie wszystkich plotek. Jeśli do niego dojdzie do w drugiej dywizji pojawi się kolejny duży gracz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments