fot. UAE Team Emirates

Sędziowie wyścigu Criterium du Dauphine podjęli decyzję o zdyskwalifikowaniu Sebastiana Molano (UAE Team Emirates), który podczas szóstego etapu uderzył w głowę kolarza Intermarché-Wanty-Gobert – Francuza Hugo Page. 

Kamera telewizyjna z helikoptera zarejestrowała jak na ostatnich 10 kilometrach Molano uderzył Page w głowę. Wcześniej widać było jak obaj panowie kłócą się, krzycząc na siebie.

Drużyna UAE Team Emirates zamieściła w mediach społecznościowych wypowiedź Kolumbijczyka, który przeprasza za swoje zachowanie:

– Na dojeździe do mety jechaliśmy bardzo szybko i w peletonie było gorąco. Pod wpływem chwili popełniłem błąd. Chciałbym przeprosić Hugo Page’a i wszystkich pozostałych kolarzy. Przyjmuję dyskwalifikację i jedyne, co mogę powiedzieć to to, że wyciągnę lekcję na przyszłość

– powiedział Sebastian Molano.

To, jak Molano uderzył rywala widać na poniższym video. Portal Cyclingnews.com donosi jednak, że po zakończeniu etapu Molano i Page raz jeszcze się kłócili, a kolarz UAE Team Emirates ponownie fizycznie zaatakował swojego rywala.

Hugo Page również rozmawiał z dziennikarzami na temat całego zajścia:

– Była walka o pozycję, on nie był zadowolony i całkiem mocno uderzył mnie w kask. Nie zareagowałem, ponieważ to nie jest w duchu sportu. To, co on zrobił nie jest akceptowalne. Nie wiem, o co Molano miał pretensję. Był wkurzony nie tylko dzisiaj, ale przez kilka ostatnich dni

– powiedział 20-letni Francuz.

Pełne sprawozdanie z szóstego etapu Dauphine można przeczytać TUTAJ.

Poprzedni artykułWahoo Speedplay – z czym to się je?
Następny artykułTour d’Eure-et-Loir 2022: Emilien Jeanniere zwycięża, Jakub Murias 6. po aktywnej jeździe
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments