Maxim Van Gils
fot. Lotto Soudal

Lotto Soudal, a właściwie od nowego roku Lotto-Dstny, nie próżnuje i na długo przed otwarciem okienka transferowego przedłuża umowy ze swoimi obecnymi kolarzami. Jednym z nich jest Maxim Van Gils, który podpisał kontrakt ważny do końca 2024 roku.

O 22-letnim Belgu świat nieco więcej usłyszał po wygraniu przez niego w tym roku klasyfikacji generalnej Saudi Tour. Ten triumf jest rzeczywiście jedynym w jego seniorskiej karierze, niemniej jeśli chodzi o dobre wyniki to Maxim Van Gils nie ma się czego wstydzić. Był m.in. 12. w zeszłorocznym Donostia San Sebastian Klasikoa, a w tym sezonie potrafił zająć 6. miejsce w Circuit de Wallonie czy 8. pozycję na otwierającym etapie Critérium du Dauphiné. Młody kolarz dobrze radzi sobie z mniejszymi podjazdami, a przy tym dysponuje dobrą dynamiką.

Chciałbym poprawić moje obecne mocne strony. Zamierzam walczyć o zwycięstwo w trudnych wyścigach jednodniowych i zobaczyć, jak daleko mogę zajść w krótszych imprezach etapowych. Mam również nadzieję, że podczas Wielkich Tourów będę w stanie uciec i walczyć o zwycięstwa na pojedynczych odcinkach. Mam dobry sprint i chcę postawić się w sytuacjach, w których będę mógł częściej z niego korzystać

— skomentował wszystko Maxime Van Gils, kolarz Lotto Soudal.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments