fot. Jumbo-Visma

W wywiadzie udzielonym Eurosportowi po jedenastym etapie wyścigu Giro d’Italia, Tom Dumoulin przyznał, że cierpi na „jakieś problemy” z plecami, które najprawdopodobniej są przyczyną jego słabszej formy. W zespole Jumbo-Visma żaden zawodnik nie walczy już o klasyfikację generalną. 

„Motyl z Maastricht” zajmuje w tej chwili 34. miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc nieco ponad 19 minut do lidera Juanpe Lópeza (TrekSegafredo). Dumoulin zajął trzecie miejsce na drugim etapie jazdy indywidualnej na czas w Budapeszcie, ale już podczas pierwszego górskiego etapu z metą na Etnie stracił czas w klasyfikacji generalnej.

Do tej pory nie wspominał o problemach z plecami i mówił tylko o tym, że nie czuje się najlepiej albo że po prostu nie ma nóg. Tym razem zdradził jednak, że cierpi na „jakieś problemy” z tą częścią ciała.

Oprócz jazdy indywidualnej na czas, Tom Dumoulin bardzo dobrze zaprezentował się podczas siódmego etapu, kiedy to wraz z Koenem Bouwmanem zabrał się do ucieczki dnia i odegrał kluczową rolę w zwycięstwie swojego kolegi.

Drużyna Jumbo-Visma nie ma w składzie, który został predestynowany do ścigania we Włoszech sprintera, a Tobias Foss ma prawie pół godziny straty w „generalce”, zatem Holendrom pozostaje walka o etapowe zwycięstwa.

Poprzedni artykułMedia: Tim Merlier „dogadany” z drużyną Quick-Step Alpha Vinyl
Następny artykułGiro d’Italia 2022: João Almeida zapowiada walkę o największe cele
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr

Skąd się wzięło to „Juanpe”? To jest zdrobnienie / jakaś ksywka?