fot. Alpecin-Fenix

Holenderski portal WielerFlits podaje, że Tim Merlier uzgodnił już warunki dwuletniego kontraktu z drużyną Quick-Step Alpha Vinyl. Jeśli te informacje się potwierdzą, będzie to oznaczało, że po trzech i pół roku 29-latek zmieni ekipę. 

Kontrakt Tim Merliera z drużyną Alpecin-Fenix kończy się wraz z tym sezonem. Szef Quick-Step Alpha Vinyl Patrick Lefevere, powiedział ostatnio w jednym z wywiadów, że chciałby mieć go w swojej ekipie. Sytuacja jest o tyle korzystna, że zwolni się miejsce po Marku Cavendishu, który chce kontynuować karierę, ale w innych barwach. Zatrudnił nawet z tego powodu nowych agentów.

Tymczasem jak donosi WielerFlits, Merlierem były również zainteresowane takie drużyny jak UAE Team Emirates oraz Israel Premier-Tech. Chciał go także zatrzymać zespół Alpecin-Fenix, w barwach którego Merlier wygrał chociażby etapy na Tour de France oraz Giro d’Italia. Ostatecznie wszystko zostało już ustalone z Watahą, choć oficjalne potwierdzenie tych doniesień otrzymamy z pewnością po 1 sierpnia, kiedy to otworzy się okienko transferowe.

Tim Merlier według pierwotnych planów miał startować w Giro d’Italia, ale stało się to niemożliwe z powodu kontuzji, jakiej doznał podczas wyścigu Paryż-Roubaix. W związku z tym pojawi się na starcie Tour de France, gdzie zjednoczy siły z Mathieu van der Poelem oraz innym sprinterem Alpecin-Fenix Jasperem Philipsenem.

Poprzedni artykułStefano Oldani – wyjść z cienia Van der Poela
Następny artykułGiro d’Italia 2022: Tom Dumoulin zmaga się z kontuzją pleców
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments