Drużyna Quick-Step Alpha Vinyl poinformowała w piątek rano, że kluczowy rozprowadzający Marka Cavendisha musiał opuścić wyścig Giro d’Italia z powodu grypy. 

Doświadczony i znakomity Duńczyk poczuł się gorzej w nocy z czwartku na piątek i za radą zespołu medycznego „Watahy” podjął decyzję o opuszczeniu różowej karawany.

– Lekarze naszej drużyny poradzili, aby Michael Mørkøv wycofał się z wyścigu Giro d’Italia, ponieważ w nocy rozwinęła się u niego grypa. Cały zespół Quick-Step Alpha Vinyl życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia

– napisali podopieczni Patricka Lefevere’a w mediach społecznościowych.

Mørkøv jak zwykle odegrał bardzo ważną rolę w zwycięstwie Marka Cavendisha na trzecim etapie tegorocznego Giro rozgrywanego jeszcze na Węgrzech. Wczoraj, gdy wygrał Démare, Duńczyk przyznał przed kamerami telewizyjnymi, że ekipa popełniła błędy. Tak czy siak jest on jednym z najlepszych rozprowadzających na świecie, więc jego wycofanie jest dużą stratą dla Cavendisha i całego zespołu Quick-Step Alpha Vinyl.

Warto również odnotować, że jest to dopiero drugi raz, kiedy Mørkøv wycofuje się z wyścigu trzytygodniowe, a startował w takich jak dotąd trzynaście razy. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w Tour de France 2016.

Podczas siódmego etapu wycofali się także: Owain Doull (EF Education-Easy Post), Samuele Zoccarato (Bardiani-CSF-Faizané) oraz Sergio Samitier (Movistar).

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2022: Bouwman, Dumoulin i López po siódmym etapie
Następny artykułPrezentacja kolekcji okularów Scicon
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin

Coś mi się wydaje że taki był plan. Musi się oszczędzać przed TDF żeby wyprowadzać Jacobsena.