Foto: PhotoGomezSport

Sarah Gigante (Movistar Team) wygrała po solowej akcji klasyk Emakumeen Nafarroako. 

Wyścig Emakumeen Nafarroako to pierwszy z dwóch klasyków serii Navarra Womens Elite Classic. Zawodniczki miały do przejechania prawie 138 kilometrów na rundach wokół miejscowości Irurzun. Do pokonania było aż osiem oznaczonych podjazdów.

Jako pierwsza na samotny atak zdecydowała się Maaike Coljé (Massi – Tactic Women Team). Próbowała do niej dojechać Georgia Williams (Team BikeExchange – Jayco), ale peleton szybko ją dogonił.

25- letnia Holenderka na 100 kilometrów przed metą miała tylko minutę przewagi nad dużą grupą. Ko kilkunastu kilometrach dojechały do niej Sara Martín (Movistar Team) i Urška Žigart (Team BikeExchange – Jayco).

Trudne podjazdy spowodowały, że ucieczka porwała się i na czele została tylko Žigart, do której podczas wspinaczki pod Saldías dojechała Nadine Michaela Gill (Sopela Women’s Team).

Dwójka dobrze współpracowała, ale została doścignięta przez kolejną grupkę na 35 kilometrów przed metą. Po chwili spokoju z tej grupy na samotny atak zdecydowała się Sarah Gigante (Movistar Team).

Australijka na 20 kilometrów przed metą miała ponad minutę przewagi nad grupką, w której jechały: Paula Andrea Patiño (Movistar Team), Kristen Faulkner i Urška Žigart (obie Team BikeExchange – Jayco), Mavi García (UAE Team ADQ) i Veronica Ewers (EF Education-TIBCO-SVB).

Po ostatnim wzniesieniu Zuarrarrate (6,7 km długości; średnie nachylenie 5 %) przewaga młodej Australijki wynosiła prawie dwie minuty. Było wiadomo, że to jej przypadnie zwycięstwo. To był jej pierwszy triumf w karierze, nie licząc wygranych podczas mistrzowskich batalii w Australii.

Kolejne miejsca zajęły Veronica Ewers (EF Education-TIBCO-SVB) i Paula Andrea Patiño (Movistar Team).

 

Poprzedni artykułLennard Kämna: „Byłem bliski myślenia, że to przegrałem”
Następny artykułMiasta Sycylii – zapowiedź 5. etapu Giro d’Italia 2022
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments