fot. Paris-Nice 2022

Większość faworytów Giro d’Italia spokojnie dopieszcza już swoją formę na obozach treningowych, ale jeden z nich wybrał drogę poprzez start na ostatnią chwilę. Jest nim Simon Yates, który stanie na czele Team BikeExchange – Jayco w wyścigu Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo.

Do rozpoczęcia 105. Giro d’Italia pozostaje już tylko 8 dni. Oznacza to, że większość składów jest już praktycznie gotowa do startu i myślami są gdzieś w samolotach na Węgry, gdzie rozpocznie się włoski wielki tour. Inaczej wygląda jednak sprawa w Team BikeExchange – Jayco – ich skład w praktycznie całości wybrał się jeszcze na 3-etapowy wyścig Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo w Hiszpanii.

Vuelta a Asturias to ostatnie wyzwanie przed startem Giro na Węgrzech. W porównaniu z poprzednim rokiem chciałem zmienić kalendarz wyścigów, a te trzy etapy pomogą mi dopracować przygotowania. Kilka dni temu zakończyliśmy zgrupowanie w Andorze, ciężko pracowaliśmy i myślę, że poszło dobrze. W Asturii będę miał wielu kolegów z drużyny, którzy będą ze mną na Giro, więc będzie to dobra okazja do przetestowania nóg i taktyki

— zapowiadał przed startem hiszpańskiej imprezy Simon Yates.

Prawdą jest, że Brytyjczyk od ponad miesiąca nie startował w żadnym wyścigu, od momentu wycofania się z Volta Ciclista a Catalunya. Takie przetarcie może więc okazać się kluczowym w kontekście złapania rytmu wyścigowego, a ten będzie niezwykle istotny od pierwszego dnia Giro d’Italia – na kolarzy czekają bowiem trudności od samego początku – pagórkowaty etap, jazda indywidualna na czas czy wjazd na Etnę już na 4. odcinku zmagań.

Skład Team BikeExchange – Jayco na 65. Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo:
Simon Yates, Lawson Craddock, Damien Howson, Tanel Kangert, Nick Schultz, Callum Scotson, Christopher Juul-Jensen

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments