fot. Jumbo-Visma

Primož Roglič (Jumbo-Visma) odniósł triumf na pierwszym etapie tegorocznej edycji wyścigu Itzulia Basque Country. Mistrz olimpijski w jeździe indywidualnej na czas pokonał drugiego na mecie Remco Evenepoela (Quick-Step Alpha Vinyl Team) o 5 sekund.

Dla Słoweńca to kontynuacja świetnej passy jaką ma w „czasówkach” rozgrywanych na terenie Hiszpanii. Primož wygrał już ósmy etap tego typu na terenie kraju południowo-zachodniej Europy. Nikt, nigdy nie był w stanie go tam pokonać, iście imponująca statystyka. Oto jak sam zainteresowany opisywał swój dzisiejszy sukces, który jest dla niego już 63 zawodowym zwycięstwem:

Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem. Trasa była bardzo techniczna, wiele zakrętów, ale udało się. Start był kluczowy, cały wysiłek trwał zaledwie 10 minut, więc bardzo krótko. Na takim dystansie nigdy nie ma wielkich różnic, ale zawsze lepiej mieć minimalny zapas, niż nie mieć w ogóle. Wiadomo, że w kontekście klasyfikacji generalnej całego wyścigu to jeszcze nic nie znaczy.

Primož Roglič triumfował już dwukrotnie w wyścigu Dookoła Kraju Basków. Sztuki tej dokonał w 2018 oraz 2021 roku. Gdyby Słoweniec zdołał wygrać tę imprezę po raz trzeci, dołączył by do zaszczytnego grona potrójnych zwycięzców, gdzie znajduje się Sean Kelly oraz Tony Rominger. Czterokrotnie w kraju Basków wygrywali: Alberto Contador i José Antonio González.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments