Grzegorz Trzpil/HRE Mazowsze Serce Polski

Drużynę HRE Mazowsze Serce Polski czeka kolejny start na słoweńskich szosach – w czwartek podopieczni Dariusza Banaszka staną na starcie GP Vipava Valley (1.2).

Wyścig ten zostanie rozegrany po raz pierwszy pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), dla kolarzy przygotowano 155 kilometrową trasę, ze startem i metą w Novej Goricy.

Selektywna i pagórkowata trasa gwarantuje wiele możliwości rozstrzygnięcie tego wyścigu. Największą trudność stanowić powinno dziewięć kilkusetmetrowych podjazdów ulokowanych na ostatnich dwudziestu kilometrach trasy.

W składzie mazowieckiej formacji doszło do kilku zmian w stosunku do tego, co mogliśmy zaobserwować podczas GP Slovenian Istria – zmagającego się ze skutkami niedzielnej kraksy Tomasza Budzińskiego zastąpi wracający po chorobie Norbert Banaszek, a Kacper Gieryk i Mateusz Gajdulewicz będą mieli okazję zadebiutować w nowych barwach.

– Już jutro rozpoczynam swój sezon, a także zaliczę debiut w nowych barwach – HRE Mazowsze Serce Polski. Od dłuższego czasu nie mogłem doczekać się powrotu na linię startu. Tym razem jednak nie wiem czego się spodziewać, jest to mój pierwszy start w kategorii orlika, a właściwie debiut w elicie. Cieszę się jednak, że znalazłem się w składzie ze starszymi kolegami z zespołu, którzy na pewno wiele mi pokażą mi podczas tego startu

– komentował przed startem Matuesz Gajdulewicz.

Jeżeli chodzi o trasę jest ona dość trudna, sporo krótkich, sztywnych podjazdów, których suma daje ponad dwa tysiące metrów w pionie. Dodatkowo koniec wyścigu odbędzie się na małych rundach w miasteczku z dwoma podjazdami co na pewno doda swoją wartość dla widowiskowości końcówki tych zmagań” – dodał 18-latek.

Skład HRE Mazowsze Serce Polski na GP Vipava Valley: Norbert Banaszek, Marcin Budziński, Piotr Brożyna, Matusz Gajdulewicz, Kacper Gieryk oraz Adam Stachowiak.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments