Druga edycja mistrzostw świata w e-kolarstwie rozgrywanych na platformie Zwift przyniosła nam nowych mistrzów. Tytuły zdobyli: Holenderka Loes Adegeest oraz Australijczyk Jay Vine. Podium u pań uzupełniły: Szwedka Cecilia Hansen i Brytyjka Zoe Langham, natomiast u panów srebro wywalczył Australijczyk Freddy Ovett, a brąz obrońca tytułu – Niemiec Jason Osborne.

Zarówno panowie jak i panie rywalizowali na tej samej trasie. Zmagania toczyły się na przestrzeni 55 kilometrów, które zawierały w sobie aż 941 metrów przewyższenia, po wirtualnych szosach Nowego Jorku. Finisz na krótkim wzniesieniu zdecydowanie faworyzował lekkich, lecz dynamicznych kolarzy.

W imprezie brali udział Polacy. Nasz kraj reprezentowali:
Agata Flis, Sonia Cięciel, Michał Bogdziewicz, Michał Kamiński oraz Paweł Kalita.

Panie zajęły odpowiednio: 57. i 28. pozycję. Wśród panów najlepiej wypadł Michał Kamiński, który zakończył zmagania na 14. miejscu, natomiast Michał Bogdziewicz oraz Paweł Kalita uplasowali się obok siebie na 70. i 71. lokacie. Oba wyścigi były bardzo wyrównane i kończyły się emocjonującymi rozgrywkami spinterskimi, z których zwycięsko wyszli Australijczyk Jay Vine, kolarz ekipy Alpecin-Fenix oraz Holenderka Loes Adegeest, zawodniczka ekipy IBCT. Zdecydowanie było to świetne wydarzenie promujące dalszy rozwój e-kolarstwa, naszym zawodnikom gratulujemy udziału i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na e-sportowej scenie!

Pełne wyniki wyścigu kobiet – TUTAJ
Pełne wyniki wyścigu mężczyzn – TUTAJ

Poprzedni artykułGran Camiño 2022: Mark Padun ku pokrzepieniu serc
Następny artykułSente Sentjens wygrywa Kuurne-Bruksela-Kuurne 2022 juniorów
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.