Sente Sentjens (Acrog-Tormans Balen BC Junior) wygrał po solowym ataku Kuurne-Bruksela-Kuurne juniorów.

Juniorska rywalizacja w Kuurne-Bruksela-Kuurne liczyła łącznie ponad 117 kilometrów. Na młodych adeptów kolarstwa czekało siedem „hellingen” oraz trzy sektory brukowane.

Heelingen:

Tiegemberg (1.5 Km; 3.4%, Km 16.6)
Bossenaarstraat (1.3 Km; 4.9%, Km 35.4)
Berg Ten Houte (1.1 Km; 5.8%, Km 38.9)
Oude Kruisberg (0.9 Km; 5.9%, Km 47.2)
Hotond (0.7 Km; 6.4%, Km 49.1)
Côte de Trieu (1.2 Km; 7.2%, Km 56.5)
Kluisberg (0.7 Km; 8.3%, Km 63.9)

W pierwszą ucieczkę zabrali się Samandar SULTANOV (Culture Vélo Look Racing Team U19) i Artem SHMIDT (Cannibal Team). Po wzniesieniu Tiegemberg ich przewaga wzrosła do minuty. Na kolejnych podjazdach Sultanov nie wytrzymał tempa konkurenta.

Za samotnym Amerykaninem w kontrę zabrali się Simen EVERTSEN-HEGREBERG (EFC-L&R-AGS Juniors), Léandre LOZOUET (AG2R Citroën U19 Team) i Mihnea-Alexandru HARASIM (Cannibal Team). Jednak z tyłu peleton nie próżnował i dogonił wszystkich harcowników na 47 kilometrów przed metą. W tym momencie z trudności do pokonania został brukowany odcinek Beerbosstraat.

W kolejną akcję zabrali się: Sente SENTJENS (Acrog-Tormans Balen BC Junior), Mathéo BARUSSEAU i Noa ISIDORE (obaj AG2R Citroën U19 Team), Euan WOODLIFFE (Wielkra Brytania), Stef KONING i Vincent VAN DORP (obaj Wielerzone Nederland), Artem SHMIDT (Cannibal Team), Rasmus PERTO (Team Mascot Workwear), Thibaud GRUEL (CREF Pays de la Loire).

Ta grupka dobrze współpracowała i oddalała się od peletonu. Na 6 kilometrów przed metą na solowy atak zdecydował się Sentjens. Belg wypracował sobie kilka sekund, które ostatecznie wystarczyły, aby mógł się cieszyć z pięknego zwycięstwa.

Kolejne miejsca zajęli Vincent Van Dorp (Wielerzone Nederland) i Thibaud Gruel (CREF Pays de la Loire).

 

Poprzedni artykułMistrzostwa świata w e-kolarstwie 2022: Jay Vine oraz Loes Adegeest ze złotymi medalami!
Następny artykułKuurne-Bruksela-Kuurne 2022: Fabio Jakobsen zwycięski, uciekinierzy złapani metry przed finiszem!
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments