Sep Vanmarcke i Giacomo Nizzolo będą liderami ekipy z Izraela na tzw. „opening weekend”.

Drużyna Israel – Premier Tech przedstawiła swoje składy na Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne. W sobotnim Omloop liderem ekipy ma być Sep Vanmarcke. Zwyciężył on w tym wyścigu 10 lat temu, a w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce.

Każdego roku lubię wrócić do wyścigu dzięki któremu moja kariera dziesięć lat temu zrobiła duży krok naprzód. Ten klasyk sam w sobie jest ciężki, a poza tym jeszcze nie bardzo wiadomo w jakiej kto jest formie

– powiedział 33- letni Belg.

Israel – Premier Tech na Omloop Het Nieuwsblad 2022:

Sep Vanmarcke (BEL), Jenthe Biermans (BEL), Guillaume Boivin (CAN), Simon Clarke (AUS), Corbin Strong (NZL), Hugo Houle (CAN), Tom Van Asbroeck (BEL).

Natomiast w niedzielę ekipa liczy przede wszystkim na Giacomo Nizzolo, który w 2020 roku był drugi w Kuurne-Bruksela-Kuurne. Włoch bardzo dobrze wszedł w sezon zajmując trzecie miejsca w Trofeo Alcúdia – Port d’Alcúdia i Clasica de Almeria.

To dla mnie pierwszy duży wyścig w tym sezonie i chętnie zmierzę się z konkurentami. Zazwyczaj jest walka między harcownikami i sprinterami. Zakładam, że teraz będzie podobnie. W ostatnich tygodniach miałem dobre i gorsze występy, ale nie mogę się doczekać kolejnej rywalizacji

– powiedział mistrz Europy z 2020 roku.

Israel – Premier Tech na Kuurne-Bruksela-Kuurne 2022:

Giacomo Nizzolo (ITA). Jenthe Biermans (BEL), Guillaume Boivin (CAN), Hugo Houle (CAN), Sep Vanmarcke (Bel), Tom Van Asbroeck (BEL), Antonio Puppio (ITA).

Poprzedni artykułWeekend klasyków: Drużyna EF Education-Easy Post z Łukaszem Wiśniowskim
Następny artykułUCI nie zorganizuje imprez pod swoją egidą w Rosji i na Białorusi w 2022 roku
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments