UCI Aigle Ukraina
fot. UCI

Międzynarodowa Unia Kolarska wystosowała w dniu wczorajszym komunikat stanowczo potępiający obecne wydarzenia na terenie Ukrainy. Ponadto w ich siedzibie w Aigle zawisła symbolicznie flaga naszych wschodnich sąsiadów.

Komunikat dostępny pod tym linkiem stanowi:
UCI z niepokojem śledzi rozwój sytuacji na Ukrainie i stanowczo potępia łamanie prawa międzynarodowego i integralności terytorialnej Ukrainy. Wzywamy do natychmiastowego zaprzestania działań wojennych i uważamy, że ​​jedyną drogą ku lepszemu są kanały dyplomatyczne.

Podobnie jak Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl), UCI potępia naruszenie rozejmu olimpijskiego, który został jednogłośnie zatwierdzony przez 193 państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych w dniu 2 grudnia 2021r.

Sport i kolarstwo często utorowały drogę do pokoju i dialogu. Wartości te muszą inspirować rosyjski rząd, aby mógł zaprzestać działań wojennych i wznowić dialog, aby dać szansę na pokojowe rozwiązanie tej akcji militarnej. Myśli Międzynarodowej Unii Kolarskiej są z Ukraińcami, a także z ukraińską społecznością rowerową.

Na znak solidarności z niewinnymi cywilami stojącymi w obliczu tego strasznego konfliktu, UCI wzniosło flagę ukraińską przed siedzibą w Aigle, ponadto pragniemy wyjaśnić, że żadne wydarzenie UCI nie odbędzie się w Rosji ani na Białorusi w 2022 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments