Wcześniej informowaliśmy o tym, że Kamil Gradek wystartuje w wyścigach Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne, a teraz to samo można powiedzieć o Łukaszu Wiśniowskim, który znalazł się w składzie drużyny EF Education-Easy Post. 

– We Flandrii jest to rytuałem. Każdego roku, kiedy zima zaczyna przechodzić w wiosnę, wielkie tłumy zmierzają w stronę tamtejszych pól, aby obejrzeć ulubione kolarskie wyścigi. Nastał opening weekend

– napisała drużyna EF Education-Easy Post na Twitterze.

Z grafiki prezentującej skład wynika, że liderem będzie Owain Doull, który przeszedł do składu Jonathana Vaughtersa z INEOS Grenadiers. W przeszłości Brytyjczyk notował dobre rezultaty w tych wyścigach – w 2019 roku był drugi w Kuurne-Bruksela-Kuurne, zaś w 2018 roku był jedenasty w Omloop Het Nieuwsblad.

Łukasz Wiśniowski także potrafi jeździć po brukach i wąskich belgijskich drogach. Dowiódł tego w 2018 roku, kiedy stanął na drugim stopniu podium Omloop.

Oprócz Polaka i Brytyjczyka w składzie drużyny EF Education-Easy Post na Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne znaleźli się: Ben Healy, Jens Keukeleire, Tom Scully, Michael Valgren oraz Julius van den Berg.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments