fot. Alpecin-Fenix

Już po raz 15. w swojej zawodowej karierze ręce w geście triumfu mógł w górę unieść Jasper Philipsen. 23-letni Belg z Alpecin-Fenix wygrał w nieco kontrowersyjnym stylu pierwszy etap UAE Tour 2022.

Na czym polegała ów dyskusyjność zwycięstwa Jaspera Philipsena? Młody Belg podczas finiszu zmienił swoją linię jazdy blokując przy barierkach Dylana Groenewegena (Team BikeExchange – Jayco), który patrząc na szybkość poszczególnych zawodników na dzisiejszym finiszu, był najprawdopodobniej jedynym mogącym zagrozić kolarzowi Alpecin-Fenix. Sędziowie nie interweniowali, a triumf pozostał w rękach 23-latka.

To był całkiem szybki finisz. Ostatnia prosta miała ponad 50 kilometrów, więc metę mogliśmy zobaczyć z bardzo daleka. Zespół wykonał naprawdę dobrą robotę zachowując spokój. Mieliśmy czas i przestrzeń, aby się poruszać w peletonie i w odpowiednim momencie ruszyliśmy do przodu

— opowiadał o końcówce 1. etapu UAE Tour dzisiejszy triumfator.

Zbliżający się do 24. urodzin Belg nie był wymieniany przez wszystkich ekspertów w pierwszym szeregu faworytów pierwszego odcinka. Owszem, był bardzo groźny, ale wyżej stawiano szanse kolarzy mających już za sobą debiut w tym sezonie. Także i sam Jasper Philipsen niekoniecznie stawiał na siebie już podczas premierowego dnia zmagań.

Byłem niepewny. To był pierwszy wyścig sezonu, więc nie wiesz, jaka jest twoja forma i jak wypada w porównaniu z innymi zespołami. Patrząc na listę startową ze wszystkimi sprinterami, myślę, że rywalizuje tu prawie najlepsza grupa specjalistów od szybkich końcówek już w pierwszym wyścigu World Tour w tym roku. Sądzę, że możemy być naprawdę dumni z tego, co zrobiliśmy i po prostu kontynuować to przez następne dni

— zakończył swoją wypowiedź Jasper Philipsen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments