James Fouché i Olivia Ray zdobyli złote medale mistrzostw Nowej Zelandii w wyścigu ze startu wspólnego.

Wczoraj odbyły się mistrzowskie batalie o medale w Nowej Zelandii. Najpierw do rywalizacji stanęły panie. Na rundach wokół Cambridge miały do przejechania łącznie 109 kilometrów. Największą trudnością był trzykrotnie pokonywany podjazd Maungakawa. Do mety dotarło tylko 18 zawodniczek, a najszybsza okazał się debiutująca na poziomie UCI Women’s WorldTeams Olivia Ray.

Reprezentująca od tego sezonu barwy Human Powered Healt pokonała w sprincie Ally Wollaston (NXTG by Experza). Brązowy medal wywalczyła Georgia Williams (Team BikeExchange – Jayco), która trzy dni wcześniej zdobyła złoto w jeździe indywidualnej na czas.

Rywalizacja mężczyzn odbyła się na tej samej trasie, ale oni musieli podjazd Maungakawa (3,1 km długości; średnie nachylenie 7,7 %) pokonać cztery razy. Tutaj na solo z ogromną przewagą wygrał James Fouché (Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling). Zaledwie 23- letni kolarz już w 2019 roku był już mistrzem Nowej Zelandii. W tym roku srebro wywalczył jego kolega z ekipy Tom Sexton, a brąz Laurence Pithie (Equipe continentale Groupama-FDJ). Mistrzem Nowej Zelandii w jeździe na czas trzy dni temu został Regan Gough (Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling).

Poprzedni artykułX²O Trofee – Bruksela 2022: Triumfy Denise Betsemy i Michaela Vanthourenhouta
Następny artykułTour of Oman 2022: Hirt wygrywa na królewskim etapie