fot. Team Qhubeka-ASSOS

Niespełna miesiąc temu pojawiły się pierwsze plotki łączące Domenico Pozzovivo z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Dziś doświadczony Włoch znalazł się w belgijskiej ekipie na stronie Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Na ten moment (czyli pisania tego tekstu) nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux, ale 39-letni Domenico Pozzovivo ma na stronie UCI w swoim profilu wpisaną właśnie belgijską ekipę na sezon 2022. Dla Włocha oznaczałoby to 17 rok w zawodowym peletonie.

Od tego roku Intermarché – Wanty – Gobert sponsorowane jest przez włoską winiarnię Vini Zabù, a do ekipy dołączył dyrektor sportowy Valerio Piva. Najprawdopodobniej to właśnie za sprawą tego duetu w belgijskiej ekipie znalazło się miejsce dla doświadczonego Domenico Pozzovivo. Kolarz takich ekip jak Colnago CSF Bardiani, AG2R La Mondiale, Bahrain Merida czy w zeszłym roku Team Qhubeka NextHash teraz rozpoczyna nową przygodę w swojej wieloletniej karierze.

W dorobku Włocha znajdziemy wygrane etapowe z takich wyścigów jak Giro d’Italia, Tour de Suisse czy Volta Ciclista a Catalunya. Dodatkowo w swoim przełomowym sezonie 2012 wygrał klasyfikację generalną Giro del Trentino, a we włoskiej trzytygodniówce aż pięciokrotnie plasował się w top10 – najwyżej na 5. pozycji w 2014 i 2018 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments