Photo Gomez Sport

Alejandro Valverde nie będzie miał okazji pożegnać się ze swoją publicznością chociażby w wyścigu Vuelta a Murcia. Drużyna Movistar poinformowała, że z powodu wykrycia przypadków koronawirusa podczas wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana część zespołu nie wystartuje w najbliższych hiszpańskich wyścigach. 

Alejandro Valverde nie wystartuje w najbliższą sobotę w wyścigu Vuelta a Murcia, w Clásica de Almería (niedziela, 13 lutego), ani także w Clásica de Jaén, „hiszpańskim Strade Bianche” zaplanowanym na poniedziałek 14 lutego. W wyżej wymienionych imprezach nie będą mogli wziąć udziału wszyscy kolarze Movistaru, którzy ścigali się w wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana.

– Drużyna Movistar informuje, że w związku z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w trakcie pandemii wirusa Covid-19 żaden z kolarzy, który brał udział w Volta a la Comunitat Valenciana nie wystartuje w najbliższych hiszpańskich wyścigach. W związku z tym drużyna z przykrością informuje, że Alejandro Valverde nie stanie na starcie Vuelta a Murcia, ani także Clásica Jaén Paraíso Interior – wyścigach, na które bardzo się cieszył i miał nadzieję pożegnać się z publicznością

– czytamy w komunikacie hiszpańskiej drużyny World Tour.

Valverde odniósł się do tej informacji w mediach społecznościowych.

– Bez Vuelta a Murcia i Clásica de Jaén. Wielka szkoda, że nie będę mógł pożegnać się z moim domowym wyścigiem, a także zapoznać się z trasą wymyśloną przez Pascuala Momparlera, jednak teraz najważniejsze jest to, aby zachować wszelkie możliwe środki ostrożności. Powodzenia dla moich kolegów z drużyny w ten weekend

– napisał 41-letni Hiszpan.

Przypomnijmy, że po pierwszym etapie Wyścigu dookoła Walencji pozytywny wynik testu na Covid-19 uzyskali Niemiec Juri Hollmann oraz Kolumbijczyk Einer Rubio. Protokół pozwolił Movistarowi kontynuować wyścig, ale teraz Jorge Arcas, Iñigo Elosegui, Gregor Muhlberger, Enric Mas oraz Alejandro Valverde nie będą mogli pojawić się w ważnych dla Movistaru wyścigach rozgrywanych na południu Hiszpanii.

Tymczasem debiut w World Tourze zaliczy młody Brazylijczyk Vinícius Rangel, który wystartuje we wszystkich trzech wyścigach, o których mowa w tym artykule. Pełne składy Movistar ma ogłosić wkrótce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments