fot. Movistar Team / Photo Gomez Sport

Hiszpańska drużyna Movistar upodobała sobie ostatnio ujawnianie kulisów swoich występów w kolarskich wyścigach. Tym razem opublikowała około dwudziestominutowe video, które pokazuje nieco więcej z wyścigu Challenge Mallorca. 

Na trzeci sezon serialu dokumentalnego o Movistarze „El Día Menos Pensado” trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale czas ten może umilić materiał video odsłaniający kulisy występu drużyny Movistar na Majorce.

Startem w cyklu jednodniowych wyścigów Challenge Mallorca podopieczni Eusebio Unzué zainaugurowali sezon 2022 i jednocześnie odnieśli pierwsze zwycięstwo. Alejandro Valverde wygrał czwartą z pięciu imprez – Trofeo Pollença – Port d’Andratx.

W materiale video, do którego link znajduje się pod tekstem, można zobaczyć, jak drużyna przygotowywała się do każdego z wyścigów, co działo się w samochodzie dyrektorów sportowych, za metą czy w hotelu. Uwieczniono chociażby frustrację Valverde, który przegrał Trofeo Serra de Tramntuna po dwójkowym sprincie z Timem Wellensem (Lotto-Soudal) i na finiszu powiedział swojemu masażyście: „Ale mnie Wellens zamknął!”.

Jest to właściwie tylko jeden moment w filmie, który pokazuje, że coś poszło nie tak. Widać dobrą atmosferę w zespole, efekty dobrze przepracowanej zimy i motywację do ścigania na jeszcze wyższym poziomie niż w ubiegłym roku. Drużynie Movistar zależało przed tym sezonem na zbudowaniu zgranego składu, a ponadto bardzo ważnym dla wszystkich wydarzeniem jest to, że ostatni sezon w karierze rozpoczął Alejandro Valverde.

– To trochę dziwne uczucie. Przyzwyczaiłem się do wchodzenia na podium, ale świadomość, że teraz każdy z wyścigów jest moim ostatnim… Challenge Mallorca, Walencja, Murcja, Andaluzja. Będzie nieswojo. Jednak staję do tych wszystkich wyścigów ze świadomością, że spełniłem swoje marzenia i muszę czerpać radość z tych wyścigów w stu procentach

– mówi w video Alejandro Valverde, który bardzo cieszył się ze swojego zwycięstwa w Trofeo Pollença – Port d’Andratx, a podczas tradycyjnego toastu z drużyną chwalił kolegów za świetną pracę w trakcie wszystkich wyścigów z cyklu.

Pozytywnie na temat tego, jak zaprezentowała się drużyna Movistar w pierwszym wyścigu w sezonie wypowiedział się również Patxi Vila, który pełni obecnie w hiszpańskiej drużynie funkcję głównego dyrektora sportowego i szefa do spraw sportowych.

– Mam wrażenie, że jesteśmy lepsi jako zespół, bardziej zgrani. Dynamika w drużynie jest bardzo dobra i daje nam to poczucie spokoju przed kolejnymi wyścigami w sezonie. Po poprzednim sezonie nie widzieliśmy się przez dziewięć tygodni – to dużo czasu, ale myślę, że było to niezbędne. Na zgrupowaniu spotkaliśmy się z dużymi chęciami i myślę, że zarówno męski, jak i damski skład znajduje się na wyższym poziomie niż w poprzednim roku

– powiedział Patxi Vila.

Całe video można zobaczyć poniżej: 

Tymczasem w środę drużyna Movistar poinformowała, że ci kolarze, którzy startowali w wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana nie pojawią się w najbliższych hiszpańskich wyścigach. Oznacza to między innymi, że Valverde nie pożegna się ze swoim domowym wyścigiem Vuelta a Murcia. Więcej o tym można przeczytać TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments