fot. Team DSM

Ogromny brytyjski talent, 20-letni Leo Hayter, nie doszedł do porozumienia ze swoim dotychczasowym pracodawcą i w wyniku tego przedwcześnie zakończył swoją ważną do końca tego roku umowę z młodzieżówką Team DSM. Jego nowym pracodawcą została drużyna Hagens Berman Axeon.

Leo Hayter to młodszy brat zyskującego coraz uznanie w światowym peletonie Ethana, acz sam wydaje się być nie mniejszym talentem. W sezonie 2021 m.in. wygrał Liège – Bastogne – Liège do lat 23 po solowym ataku, jest też aktualnym mistrzem kraju w tej kategorii wiekowej w jeździe indywidualnej na czas.

Jak podają różne źródła przyczyną konfliktu między nim a Team DSM miał być fakt, że Brytyjczyk nie chciał spędzić kolejnego sezonu w młodzieżówce i już w 2022 roku miał ochotę zdobyć kontrakt na poziomie WT. Ekipa mu tego kategorycznie odmówiła i dała wolną rękę na poszukiwania. Jak widać te okazały się być nieskuteczne, a Leo Hayter pozostanie w trzeciej dywizji, ot w innym zespole. Przygarnęła go kuźnia talentów Hagens Berman Axeon.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments