fot. Tim de Waele/Getty Images

Thibaut Pinot do spółki z Davidem Gaudu, Valentinem Madouasem, Stefanem Küngiem i nowym w ekipie Michaelem Storerem mają stanowić o sile Groupama – FDJ podczas Tour de France 2022.

Jeszcze niedawno Thibaut Pinot przyznawał, że Wielka Pętla to dla niego chyba za wielkie wyzwanie i wolałby celować w zdobycie maglia rosa, acz jak widać 31-letni Francuz stanie nie tylko na starcie Giro d’Italia, ale i Tour de France. Choć od jego jedynego podium w karierze upłynęło już 8 lat to wydaje się, że jeśli plecy odpuszczą, a głowa pozwoli na chłodno się przygotować to francuscy kibice ponownie będą mieli rozpalone nadzieje co do startu swojego ulubieńca.

W składzie na Wielką Pętlę znalazł się także David Gaudu. 25-latek powoli przesuwa się w górę klasyfikacji generalnej w kolejnych latach – był 13. w 2019 roku, zaś w zeszłym sezonie zajął 11. miejsce. Jeśli starszy kolega ponownie zawiedzie to może jego młodszy następca wskoczy do top10? Realnie patrząc może on marzyć i top5 przy dobrej formie i sprzyjających okolicznościach.

W wyselekcjonowanej piątce znalazł się także Stefan Küng. Aktualny mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas mógłby zostać liderem wyścigu po otwierającej go czasówce w Kopenhadze, podobać mu się może także 40-kilometrowy odcinek samotnej walki na przedostatniego dnia rywalizacji. Oprócz tego Szwajcar pewnie postawi na ucieczki.

Także w nich widziałbym Michaela Storera i Valentina Madouasa. Australijczyk zmienia barwy ze sławą łowcy górskich etapów i trykotem najlepszego wspinacza La Vuelta ciclista a España, 25-letni Francuz z kolei raczej bardziej kojarzy się z dobrymi wynikami w imprezach jednodniowych.

Co zaskakujące we wstępnych planach nie znalazł się Arnaud Démare. Czyżby 30-letni Francuz nadużył w sezonie 2021 zaufania swoich przełożonych? Póki co wiadomo, że stanie na starcie Giro d’Italia. Jeśli forma dopisze to są jeszcze wolne miejsca, acz bardzo możliwe, że dla sprintera zabraknie miejsca w składzie Groupamy na Wielką Pętlę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments