Joel Suter
fot. UAE-Team Emirates

Młody talent ze Szwajcarii, jakim jest Joel Suter, zasili zespół UAE-Team Emirates. 23-latek przez ostatnie 2 sezony reprezentował Bingoal Pauwels Sauces WB, z nową ekipą podpisał roczny kontrakt.

Joel Suter nie należy do zbyt utytułowanych zawodników. Światu dał się poznać jako niezły góral i sprawny uciekinier, co zaowocowało np. 2. miejsce w klasyfikacji górskiej podczas tegorocznego Tour de Romandie. W palmares 23-latka nie ma co szukać zwycięstw w imprezach UCI – tych bowiem po prostu jeszcze nie ma. Włodarze UAE-Team Emirates zatrudniające tym samym 30. kolarza na zbliżający się sezon kolarza widzą najwyraźniej w Szwajcarze potencjał.

Bardzo się cieszę, że w przyszłym roku będę reprezentował UAE-Team Emirates. To było marzenie, aby zrobić ten krok, a teraz staje się rzeczywistością, więc jestem w siódmym niebie i jestem gotowy, aby rozpocząć ten nowy rozdział. W przyszłym tygodniu dołączę do zespołu na pierwszym obozie treningowym w tym roku, więc już jestem na myśl o tym podekscytowany

— podsumował swój transfer Joel Suter.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments