fot. Jumbo-Visma

Tim van Dijke przechodzi z drużyny U23 do worldtourowego składu Jumbo-Visma, zastępując tym samym Dylana Groenewegena, który od przyszłego sezonu będzie kolarzem BikeExchange-Jayco. 

Według pierwotnych planów 21-latek miał przenieść się do drużyny World Tour w 2023 roku, ale w związku z odejściem Groenewegena zostało to przyspieszone. Tym samym Tim dołącza do swojego brata bliźniaka – Micka.

– Byłem dumny z faktu, że miałem reprezentować drużynę World Tour w 2023 i 2024 roku, ale oczywiście jestem szczęśliwy, że stanie się to rok wcześniej. Z pewnością wiele się nauczę i zdobędę doświadczenie. Czasami będzie to twarda lekcja, ale to tylko może pozytywnie wpłynąć na mój rozwój. Ponadto miło jest, że wraz z moim bratem przechodzimy na poziom World Tour mniej więcej w tym samym czasie

– powiedział Tim van Dijke.

Jednocześnie dyrektor sportowy w drużynie Jumbo-Visma, Merijn Zeeman, wyjaśnia, że w zespole tym nie ma grubej linii oddzielającej skład development oraz World Tour. Oznacza to, że Tim van Dijke będzie mógł migrować między jedną drużyną a drugą. Tak czy siak zaznaczył, że jego szybki rozwój sprawił, że będzie mógł od czasu do czasu ścigać się ze starszymi kolegami.

– Każdy kolarz ma swój osobisty program, który mu najbardziej odpowiada. Tim rozwija się z prędkością światła. Dlatego uważamy, że potrzebuje kalendarza startów, który postawi przed nim nowe wyzwania i zróżnicuje wyścigi, w których będzie startował zarówno ze składem U23, jak i World Tour

– uzasadnił Merijn Zeeman.

Tim van Dijke ma 20 lat i wygrał w minionym sezonie etap na wyścigu Cro Race oraz został mistrzem Holandii orlików ze startu wspólnego, a w jeździe indywidualnej na czas był drugi.

Skład Jumbo-Visma na 2022 będzie liczył 29 kolarzy. Nowymi nabytkami są między innymi Tiesj Benoot oraz Rohan Dennis.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments