fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Temat może nie najbardziej aktualny, ale chyba nie zauważony. Rekordzista świata pod kątem przejechanych wielkich tourów z rzędu wraca do zawodowego peletonu. W sezonie 2022 będzie reprezentował austriacki WSA KTM Graz.

40-letni Australijczyk przepadł w tym roku bez śladu. Choć nie zamierzał kończyć kariery w sezonie 2021 to nie znalazł on pracodawcy i pogodził się z końcem swojej przygody z rowerem. W marcu udzielił naszemu serwisowi obszernego wywiadu, w którym opowiadał o swojej karierze i nie tylko. Jak się jednak okazuje Adam Hansen nadal nie powiedział ostatniego słowa.

3 miesiące temu, po cichu, podpisanie z nim umowy ogłosił austriacki zespół WSA KTM Graz. Ktoś by powiedział, że to bardzo egzotyczny wybór dla Australijczyka, ale jest to piękna podróż sentymentalna. 40-latek mieszka bowiem od wielu lat w Czechach, a swoje pierwsze zawodowe kroki stawiał w sezonie 2003… właśnie w tej drużynie. Arbö Merida – Graz, bo tak się nazywała tamta ekipa, była jego pracodawcą przed 2 lata. To z pewnością jeden z ciekawszych powrotów jakie widział kolarski świat.

Poprzedni artykułNaszosowa zapowiedź sezonu: Israel Start-Up Nation
Następny artykułOtwarte składy – które ekipy nie skończyły jeszcze okienka transferowego?
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments